תוכניתה של אינדונזיה להקמת עיר בירה חדשה בעלות של 33 מיליארד דולר

חדשות » תוכניתה של אינדונזיה להקמת עיר בירה חדשה בעלות של 33 מיליארד דולר

בקיץ 2019 העביר נשיא אינדונזיה לאישור הפרלמנט את תוכניתו שתעביר את עיר הבירה לאי בורנאו בתהליך שאמור להסתיים ב-2024 וזאת בשל היותה של ג'קרטה, עיר הבירה הנוכחית, עמוסה ופגיעה לאסונות טבע

הודעתו של נשיא אינדונזיה, ג'וקו ווידודו, נערכה באוגוסט 2019 ובה כוונתו להעביר את עיר הבירה לאזור הבטוח בחלק המזרחי של האי בורנאו. תוכנית זו, שהוצגה בעבר, נראתה בעיני רבים כדמיונית.

 

 

על פי בדיווח של ה"וול סטריט ג'ורנל" ממשלת אינדונזיה מעוניינת להעביר את המרכז האדמיניסטרטיבי לאזור הנחשב בטוח יותר לעומת ג'קרטה שפגיעה לאסונות טבע.

בוראנו הוא האי הגדול ביותר באסיה והשלישי בגודלו בעולם. 73% משטח האי שייך לאינדונזיה.

נשיא המדינה העביר לפרלמנט הודעה עבור קבלת האישור לתוכנית כשהוא טוען שעלותה תהה כ-33 מיליארד דולרים.

המהלך ימומן בשילוב של קרנות ממשלתיות ופרטיות והוא יסתיים ב-2024 לקראת סוף הקדנציה של הנשיא.

על אף הרוב שיש לנשיא בפרלמנט אין הדבר אומר שהתוכנית תאושר וזאת בשל עלותה הגבוהה.

רעיון העברת עיר הבירה הוצע בעבר על ידי נשיאים קודמים של המדינה אך ווידודו הוא הראשון שמנסה לפעול בכדי לממשה. אוכלוסיית ג'קארטה מונה כ-10 מיליון תושבים והיא מהווה מרכז פוליטי, כלכלי ותרבותי של אינדונזיה עוד מימי השלטון ההולנדי. "העול של ג'קרטה כבד מידי" טוען הנשיא, אשר מאמין שהבירה החדשה במזרח בורנו תהפוך את המקום לפגיע פחות.

הבירה הנוכחית ג'קרטה ממוקמת בחלק הצפוני של האי ג'אווה, כש-40% משטחה נמצא מתחת לגובה הים, מה שחושף אותה לסערות והצפות. שינויי האקלים בשנים האחרונות החמירו את פגיעותה. אגוס סארי, מנכ"ל של חברת ייעוץ בתחום הפיתוח במדינה, טוען בכל מקרה  ש"ג'קרטה היא ג'קרטה. היא כבר מנוהלת באופן פגום ברמה הכרונית".

 

 

 

אולי יעניין אתכם גם

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email
Share on telegram

בשיתוף איזי נשיונילטי