באינדונזיה מחליפים ציוצי טוויטר בציוצי ציפורים

חדשות » באינדונזיה מחליפים ציוצי טוויטר בציוצי ציפורים

ההתמכרות של הילדים והנוער לסמארטפונים ולטאבלטים, הפכה למכה כלל עולמית. באינדונזיה, החליטו להילחם בהתמכרות זו, ולכן, החליטו להמיר את ציוצי הטוויטר, בציוצים של ציפורים אמיתיות. במבצע מיוחד, חולקו בבתי הספר של העיר בבנדונג במערב האי ג'אווה באינדונזיה, 2,000 כלובים עם ציפורים חיות. החלוקה, נעשתה מטעם ראש העיר.

לכל כלוב, הצמידה העירייה מדבקה קטנה עם ציור של אפרוח מחייך, וכיתוב. ניכרת ההשקעה האישית של ראש העיר בתלמידים עליהם הוא מופקד.

מהם הנזקים של ההתמכרות לסמארטפון?

המחקרים העולמיים, מראים שההתמכרות לסמארטפון בגילאים צעירים, פוגעת בתחומים רבים בחייהם של הילדים והנערים.

  • תפקוד יומי יומי- לפעמים, הילדים והנערים ממעטים לאכול או לשתות בגלל ההתמכרות. הם מעדיפים להמשיך לשבת ולגלוש. כמובן, מצב זה מביא לנזקים בריאותיים.
  • קשר עם המשפחה- העיסוק האינטנסיבי סביב הנייד, מביא את הילדים והנערים למצב בו הם מתנתקים רגשית מבני משפחתם, וממעטים בקשר עם סביבתם הקרובה.
  • כישורים חברתיים- הזמן הרב שיוצרים הילדים הצעירים ביצירה וטיפוח של הקשרים הווירטואליים, פוגעים בכישורים החברתיים וביצירת קשרים אמיתיים בקרב הילדים והנוער.
  • בדידות- כיוון שהילדים ובני הנוער מתנתקים מקשר אמיתי עם החברים ומתמקדים בסמרטפונים, הם מתחילים להרגיש בדידות. תחושה זו גורמת להם לדיכאון, ואף עלולה לגרום להם להתאבדויות.

באמצעות גידול האפרוחים, מפתחים התלמידים מיומנויות חשובות.

כאשר התלמידים מגדלים את האפרוחים, הם מפתחים מיומנויות חשובות. חוזרים להם בהדרגה המיומנויות בין אישיות. טיפול בחיות, ידוע כאחד האמצעים החזקים ביותר לפיתוח כישורים חברתיים. בנוסף, התלמידים מפתחים תחושה של אחריות.

האפרוח הפך לתרנגול? קבלו פרס!

ראש עיריית בבנדונג, רוצה ללמד את הילדים והנוער לגלות אחריות על הסוף. לכן, מעודד ראש העיר לגדל את האפרוחים, עד שהם הופכים לתרנגולים ותרנגולות. ילדים ונוער שיצליחו בכך- יקבלו פרס. מהו הפרס? זאת עדיין טרם גילו. משימה זו, אכן קשה. לדאוג להשקות ולהאכיל יום יום את האפרוח. לתת לו חיסונים, ומרחב מחיה.

מהי העיר בנדונג באי ג'אווה?

העיר בנדונג, הינה עיר הבירה של האי ג'אווה. באי, יש מגוון רחב מאוד של עמים. טח ג'אווה, הינו האי הצפוף היותר מבחינת אוכלוסייה. בשנת 1955, נערכה באי וועידה של מדינות אסיה ואפריקה. בעיר יש נמל תעופה, ומכון טכנולוגי. יש לציין, שהטכנולוגיה המתקדמת, חדרה בצורה טובה אל תושבי העיר, שרובם אימצו את התרבות המערבית.

קצת על האי ג'אווה.

המתיישבים הראשונים המוכרים ומתועדים באי, היו סוחרים הודים, שהגיעו במאה הרביעית לספירה. במהלך המאה ה16, כבשו המוסלמים את האי. התושבים ההינדים ברחו אל האי "באלי". שטח האי, כמו שטחה של מדינת אנגליה- 132,187 קמ"ר. אולם, צפיפות האוכלוסין בו גבוהה ביותר: מעל 125 מיליון איש. העיר בנדונג, אינה העיר היחידה באי. גם העיר ג'אקטרה, נמצאת באי ג'אווה.

אולי יעניין אתכם גם

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email
Share on telegram

בשיתוף איזי נשיונילטי