תהליך בקשה לאשרות כניסה/ ויזה לאינדונזיה

תהליך בקשה לאשרות כניסה/ ויזה לאינדונזיה

גם היום עדיין קיימת אי ודאות בנוגע ליכולת לקבוע בביטחון מלא כיצד ניתן לזכות בקבלת אשרת כניסה למדינה. כולנו תקווה שהנושא יתבהר בעתיד הקרוב. 

אי לכך, ניתן לעדכן סביב נושא זה בהינתן מה שידוע לנו נכון למאי 2018.

כיום אזרחים ישראלים אינם יכולים לקבל אשרת תיירות ליחידים למדינה, אלא אך ורק אשרת עסקים.

קיימות מספר סוכנויות נסיעות שבאפשרותן לספק לישראלים אשרות תיירות קבוצתיות, כשבמקביל נבדקת תדיר האפשרות לאפשר גם אשרות תיירות גם ליחידים.

פעילות נוספת היא ברצון להוזיל את עלות אשרת העסקים שעומדת כעת על תשלום של 700 עד 800 דולרים.

על מבקשי האשרה להציג בבהירות את סיבת בואם למדינה מבלי ניסיונות להטעות את הרשויות. 

הטעייה של הרשויות בדבר הרצון לקבלת אשרה עסקית כשבפועל ישנו רצון ליהנות כתייר במדינה, תביא לגירוש מידי מהמדינה ולהשלכות נוספות חמורות.

לאלו המחזיקים בדרכונים אמריקאיים, קנדיים, של מדינות האיחוד האירופאי ומספר מדינות מערביות נוספות ניתן לקבל אשרות כניסה בעת הגעתם לנמל התעופה בג'קרטה הן לצורכי תיירות והן לצורכי עסקים בעבור כ-30 ימים.

תהליך קבלת אשרת עסקים עבור ישראלים לוקח לרוב בין 3-4 שבועות. קיומם של חגים מקומיים במדינה עלולים להביא לדחיית האישור כמו גם אירועים פוליטיים יוצאי דופן.

את האשרה מקבלים בשגרירות אינדונזיה בסינגפור, כשהדבר נעשה לרוב בתוך מספר שעות בהינתן והגענו בבוקר. ניתן אף לבצע השירות ללא הצורך להגיע לשגרירות וזאת בתשלום נוסף של 125 דולרים.

תהליך בהגשה כולל סריקה צבעונית של עמודי הדרכון ונתוניו של הנוסע, הסבר אודות מטרת הביקור במדינה ואת פרטי הנסיעה – תאריכי טיסות ואף מכתב הזמנה מצד הגוף האינדונזי המזמין לנספח הכלכלי של שגרירות ישראל בסינגפור. 

הבקשה תועבר על ידי שגרירות ישראל לטיפול של השירותים האינדונזיים כשזו תמשיך להיות מטופלת בהינתן העברת התשלום. עם אישור הבקשה משרד ההגירה שנמצא בג'קרטה יוציא הנחיה לשגרירות אינדונזיה בסינגפור או בבנקוק למסור את הבקשה לנותן השירותים האינדונזי וזה יעדכן את השגרירות הישראלית ומגיש הבקשה מתי יוכל לקבלה.

אולי יעניין אתכם גם

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email
Share on telegram

בשיתוף איזי נשיונילטי